środa, 5 października 2011

KIERMASZ KOBIECY już 16 - 10 - 2011

Z A P R A S Z A M


Kiermasz Kobiecy - Klub Jazzga i patio przed nim – Piotrkowska 17
 dnia 16 października 2011 r., w godzinach 10-18Co jest w planach?

Ø      Kiermasz, na którym będzie można kupić m.in. biżuterię, bibeloty, kartki

Ø      Akcja „Recycling daje owoce” – wymień elektrośmieci (stary, zepsuty sprzęt AGD, RTV, zużyte baterie) na owoce

Ø      Kiermasz ciast Klubu Kobiet Księżego Młyna

Ø      Biblioteka pod Chmurką – kocykowa wypożyczalnia książek dla dzieci

Ø      Warsztaty biżuterii z Gosią Cyrańską – kolczyki z pianki w kształcie owoców

Ø      Warsztaty krajek (rodzaj plecionek) ze Słowiańską Inspriacją

Ø      Warsztaty książkowo-smakowo-zapachowe z Anną Mrozińską – autorką bloga Poza Rozkładem

Ø      Pokaz scrapbookingu

Ø      Strefa organizacji pozarządowych (m.in. KOTYlion z darmowymi poradami weterynaryjnymi, Krytyka Polityczna z czytelnią i księgarnią)

Ø      Stoiska prezentujące biznes, lokalne atrakcje, instytucje i placówkiPełna lista atrakcji – ciągle aktualizowana – na Facebooku i blogu Kiermaszu (patrz niżej).Kto to organizuje?

Kiermasz organizuje Fundacja Instytut Spraw Obywatelskich, Klub JazzgaJaki jest cel?

Chcemy, by wokół Kiermaszów Kobiecych zawiązało się lokalne środowisko kobiece, które będziemy mogli wspierać przy organizowaniu różnych imprez, spotkań, prelekcji, seansów, etc. Chcemy spotkać się w miłej atmosferze i robić niebanalne rzeczy :-)Skąd pomysł?

Pomysł Kiermaszu Kobiecego zawiązał się w Instytucie Spraw Obywatelskich na jednym ze spotkań kampanii „Pracujemy w domu”. Jej celem jest docenienie pracy, którą wykonują osoby zajmujące się domem – przede wszystkim kobiety. Uważamy, że rzeczą kluczową jest podnoszenie wiary w siebie, motywacji i samoświadomości osób, które pracują w domu.Czy trzeba płacić za atrakcje?

Wszystkie atrakcje na Kiermaszu, oczywiście oprócz oferty prezentowanej na stoiskach, są bezpłatne.Czy można się jeszcze zgłaszać?

Grafik imprezy nie jest jeszcze zamknięty i ciągle mamy miejsce na kolejne stoiska. Jeśli chcą Państwo zaprezentować światu swoją działalność, przeprowadzić warsztaty – zapraszam gorąco do kontaktu! (maria.nowakowska@inspro.org.pl, 606 325 848). Zapraszamy również na następne edycje – listopadową („Jesień/Dojrzałość”), grudniową – świąteczną i styczniową („Camelot” – średniowiecze i fantastyka).Jak promowana jest impreza?

Kiermasz promowany jest na Facebooku – http://www.facebook.com/kiermaszkobiecy , za pomocą bloga: http://kiermaszkobiecy.blogspot.com i pocztą pantoflową :-)

Oczywiście będę tam się wystawiać więc koniecznie bądźcie !!!

1 komentarz:

anita się nudzi pisze...

brzmi super,powodzenia!