poniedziałek, 21 listopada 2011

Kiermasz Kobiecy 3


UWAGA Uwaga uwaga!
Wiadomo już, że najbliższy Kiermasz Kobiecy odbędzie się 27.11.2011 r., w godzinach 10-17, w Ośrodku Kultury "Górna" przy ul. Siedleckiej 1Czym dojechać na Kiermasz?Poniżej trochę histori i idei którą promujemy
Organizatorką jest przesympatyczna Maria Nowakowska - pozdrawiam:)

Notka Informacyjna od organizatorki

Kiermasz Kobiecy nr 3 w Pałacyku

Kiermasz rękodzieła, warsztaty plastyczne, pokaz balowej mody – to wszystko i znacznie więcej już w najbliższą niedzielę, 27.11.2011, od 10.00 do 17.00 w Ośrodku Kultury „Górna” na ul. Siedleckiej 1, w którym odbędzie się kolejny już Kiermasz Kobiecy.

Kiermasz Kobiecy to lokalna impreza, która odbywa się cyklicznie, na terenie różnych dzielnic Łodzi. Pomysł na nią zrodził się w Instytucie Spraw Obywatelskich, w ramach programu „Pracujemy w domu”; jego zadaniem jest docenianie pracy osób, które zajmują się domem na pełen etat. Kiermasz ma pomóc stworzyć środowisko kobiet, które będą się wzajemnie wspierać i rozwijać swoje pasje, samoświadomość, podnosić samoocenę.

Każdy Kiermasz odbywa się pod hasłem przewodnim; w wypadku listopadowej edycji będzie nim „Pałacyk” – ze względu na charakter przestrzeni, w której impreza się odbywa. Kiermasz gości bowiem w Ośrodku Kultury „Górna”, mieszczącym się w fabrykanckim pałacyku na rogu Siedleckiej i Kilińskiego.

– Szkoda byłoby nie wykorzystać tych okoliczności – mówi Mateusz Sidor, świeżo upieczony Dyrektor Ośrodka, współtwórca koncepcji imprezy – siedzibą Ośrodka jest pałacyk wybudowany przez przemysłowca, do którego należała również fabryka mieszcząca się po sąsiedzku. Kiermasz jest okazją do przyjemnego i twórczego spędzenia czasu, ale też do zapoznania się z ofertą kierowanej przeze mnie placówki.
– Kiermasz jest świetną okazją, by kupić na Mikołajki jakiś niepowtarzalny prezent dla bliskich. – dodaje Maria Nowakowska, organizatorka imprezy. – Warto zainwestować nasze pieniądze w lokalnych twórców, zamiast w międzynarodowe korporacje. To kolejne zadanie Kiermaszu – pokazać, że nasze codzienne wyroby mają znaczenie, że można wybrać inaczej niż większość. I być z tym szczęśliwym.
Jak zwykle, wśród kiermaszowych atrakcji nie zabraknie „tytułowych” akcentów warsztaty plastyczne skupią się wokół motywów pałacowych, wyświetlany będzie też slide-show z rycinami sukni balowych. ­

Zaprosiliśmy do współpracy Stowarzyszenie Kanwa, zrzeszające ponad sześćdziesięciu rękodzielników oraz Koroneczki – klub rękodzieła spotykający się na co dzień w Ośrodku. – dodaje organizatorka. Tradycyjne już za oprawę kulinarną wydarzenia będzie odpowiedzialna grupa łódzkich wegan; swoim talentem pochwali się też Mirosława Wolniewicz z Księżego Młyna.

Trzeci Kiermasz Kobiecy będzie największą z dotychczasowych imprez – swój udział potwierdziło niemal pięćdziesięciu wystawców. W tej grupie najliczniej reprezentowani są twórcy biżuterii; nie zabraknie również bezpłatnych porad kosmetycznych i makijaży, oryginalnych bibelotów, ceramiki, pojawi się nawet poetka promująca swój tomik. Na dzieci czekają atrakcje plastyczne i malowanie buzi, a także – jak zwykle – Biblioteczka pod Chmurką. Swoją obecność zapowiedziała również grupa „Opowieści w cieniu starej wierzby”, skupiająca osoby chcące przywrócić do życia sztukę opowiadania historii. Nie zabraknie łódzkich organizacji pozarządowych – w perspektywie zbliżającej się zimy warto zwrócić uwagę na KOTYliona, którego misją jest ratowanie kotów.

Opis imprezy oraz relacje z poprzednich edycji można znaleźć na stronie:


Osoba do kontaktu:
Maria Nowakowska
606 325 848

Brak komentarzy: